Translate

sâmbătă, 28 august 2010

Supercupa Europei adjudecata de Atletico Madrid!

Deţinătoarea Europa League, Atletico Madrid, a cîştigat Supercupa Europei în faţa formaţiei care a cucerit în această vară Liga Campionilor, Internazionale Milano, scor 2-0.

Atletico Madrid încheie seria Interului » Dacă Mourinho nu e, trofeul nu e ...

Golurile spaniolilor au fost marcate de Jose Antonio Reyes în minutul 62 şi Kun Aguero în minutul 83.

În minutul 90, atacantul argentinian al lui Inter, Diego Milito, a ratat o lovitură de la 11 metri, obţinută de macedoneanul Goran Pandev.

În ciuda înfrîngerii, Cristi Chivu a avut o prestaţie bună, fiind pe locul doi în topul paselor reuşite din formaţia Interului, cu 31 de pase bune, un procentaj de 73%, pe prima poziţie aflîndu-se căpitanul Javier Zanetti, cu 35 de pase complete.
INTER - ATLETICO MADRID 0-2

(Reyes 62, Aguero 83)

INTER: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Samuel, Chivu - Zanetti, Cambiasso, Stankovici (69 Pandev) - Sneijder (78 Coutinho) - Milito, Eto’o. Antr. R. Benitez

ATLETICO: De Gea - Ujfalusi, Perea, Godin, Dominguez - Reyes (70 Merida), Asunçao, Raul Garcia, Simao (90 Camacho) - Aguero, Forlan (82 Jurado). Antr. Sanchez Flores