Translate

sâmbătă, 26 iunie 2010

Uruguay merge in sferturi

In primul meci al optimilor, Uruguay a reusit sa invinga Coreea de Sud cu scorul de 2-1. Sud-americanii s-au calificat in sferturile de finala.

Scorul a fost deschis repede in minutul 8 de Suarez. Portarul coreean a iesit gresit, iar acest lucru l-a costat.

Uruguayenii au incerca sa apere avantajul si au jucat mai mult defensiv. Sud-coreeni au profitat de acest lucru si au presat poarta lui Muslera.

Egalarea vine ca rezultat al muncii jucatorilor nationalei Coreea de Sud. Golul a fost marcat in minutul 68 de Chungyong, dupa o mare greseala a portarului Muslera.

Uruguayenii nu s-au lasat si au inceput sa joace ofensiv, punand presiune pe adversari. Munca a dat roade si Uruguay-ul a mai marcat un gol in minutul 80 prin Suarez.

Desi au incercat sa mai revina, sud-coreeni s-au recunoscut invinsi. Uruguay s-a calificat in sferturile de finala, iar Coreea de Sud a fost trimisa acasa