Translate

marți, 29 iunie 2010

Seleçao va intalni "Portocala mecanica"

Seleçao s-a calificat in sferturile Cupei Mondiale, dupa un meci relativ usor, in care a invins Chile cu scorul de 3-0.

A fost pusa presiune asupra portii chiliene inca de la inceput. In minutul 35 defensiva a cedat, iar Juan a inscris dupa o reluare cu capul in poarta lui Bravo. Brazilienii au majorat repede scorul, in minutul 38 prin sutul lui Luis Fabiano.

Chile nu a avut nicio sansa in fata “masinariei de facut fotbal”, nici macar nu si-a putut crea o faza ofensiva. Brazilienii au oprit-o mereu. In minutul 60 a primit si cel de-al treilea gol, printr-un sut la coltul lung al lui Robinho. Acesta putea sa bifeze o dubla, dar golul sau din minutul 77 a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Seleçao va intalni “Portocala mecanica” in sferturile de finala.