Translate

luni, 28 iunie 2010

Olanda e in sferturile de finala ale Mondialelor africane 2010

Olanda a invins Slovacia cu scorul de 2-1. Astfel s-a calificat in faza urmatoare, in sferturile de finala.

Olandezii nu au jucat la capacitate maxima, dar au reusit sa faca un meci bun. Au deschis scorul din minutul 17, prin Robben. Acesta a inscris din marginea careului. Slovacia a incercat sa egaleze prin Stoch si Vittek, dar Stekelenburg a fost intr-o forma de zile mari.

Portocala mecanica a majorat scorul in minutul 84 prin Sneijder. Acesta a profitat de o gafa a portarului Mucha. Slovacii au inscris golul de onoare in prelungiri dintr-o lovitura de pedeapsa executata de Vittek.

Olandezii au castigat meciul cu scorul de 2-1 si va merge in sferturi, unde va intalni castigatoarea dintre Brazilia si Chile.